Plaukų tiesintuvai: kaip išsirinkti bei tinkamai naudoti?

plaukų tiesintuvaiKaip žinia, grožis visada reikalauja aukų. Šis teiginys yra neabejotinai taiklus kalbant apie plaukų tiesintuvus, be kurių savo kasdienybės neįsivaizduoja iš prigimties garbanotis linkusius plaukus turinčios (ir tuo nesidžiaugiančios) ar tiesiog norinčios, jog naujoji šukuosena kristų taip tobulai, kaip ką tik išėjus iš kirpyklos (štai kare kirpimas be tiesintuvo įsikišimo praras savo žavesį). Visgi tikriausiai žinote, jog plaukų tiesintuvai, veikdami plaukus karščiu, daro pastariesiems žalą. Kaip išsirinkti geriausią tiesintuvą bei šiuo naudotis, jog plaukui būtų kuo mažiau pakenkta?

Ieškodami plaukų tiesintuvo, atkreipkite dėmesį į:

  • Kainą. Plaukų tiesintuvai, kaip vaizdžiai sakoma, ne „karvę kainuoja“, tad paties pigiausio varianto čiupti nereikėtų. Neaiškaus gamintojo plaukų tiesintuvai, pagaminti iš nekokybiškų medžiagų, gali būti ne tik po kelių panaudojimų išmesti (nusitrina plokštelės, už jų kimba plaukai ir panašiai), bet ir kelia rimtą pavojų plaukui – šis gali tiesiog nudegti.
  • Medžiagą, iš kurios pagamintos tiesintuvo plokštelės. Tiesintuvai su keramikinėmis plokštelėmis įkaista greitai ir tolygiai, tad galima pradėti naudotis vos tik įjungus. Titano plokštelių tiesintuvas yra lengvas, tačiau tvirtas ir ilgaamžis. Titinui būdingos geros šilumos išlaikymo savybės, tad prietaisas neatvės plaukų formavimo metu. Rinkoje siūloma naujovė – plaukų tiesintuvai su turmalinu, kurie įkaitę išskiria neigiamus jonus, sąveikaujančius su tiesinamų plaukų teigiamais jonais. Šio proceso dėka plaukų tiesinimas tampa efektyvesnis, o plaukas įgauna sveikesnę išvaizdą. Tiesa, kai kurie skeptikai teigia, jog pateikiami faktai apie turmalino tiesintuvus tėra mitas: belieka išbandyti ir įsitikinti.
  • Tiesintuvo dydį. Kuo ilgesni bei storesni plaukai, tuo tiesintuvo plokštelės turi būti ilgesnės (optimalus dydis 3-4 cm). Tiesa, mažesnį tiesintuvą patogiau vežiotis su savimi kelionių metu.

Kaip teisingai naudotis tiesintuvu?

  • Plaukus prieš tiesinimą būtina apsaugoti specialia priemone nuo karščio.
  • Tiesinimo temperatūrą išsirinkti atsižvelgiant į plaukų tipą – kuo storesni plaukai, tuo temperatūra aukštesnė.
  • Be reikalo nedeginti plaukų aukštoje temperatūroje, jei norimą rezultatą gali suteikti ir tiesinimas žemesnėje.
  • Nepiktnaudžiauti tiesintuvu ir naudoti tik išskirtinėmis progomis. Jei matote, kad be tiesintuvo negalite apsieiti nei dienos, rekomenduojama apsvartyti ilgalaikio tiesinimo galimybę.

Parašykite komentarą