Būsiu uniformuota

Japonų mergaičių uniforma.
Įdomu, kad uniforminis stilius yra senas kaip žemė. Jis sulygina ir suniveliuoja kokios nors vienos organizacijos narius. Uniforma „išduoda“, kas tu esi ir kam priklausai. Patys seniausi uniformos dėvėjimo pavyzdžiai – religijų atstovai: kunigai, vienuoliai, monarchai. Šiek tiek vėlesni pavyzdžiai – tai Romos imperijos armijos ir kitų senų tautų kariai, kurie aprengti vienodomis uniformomis tiesiog nerizikuodavo būti nužudyti saviškių.
Šiais laikais uniformos irgi vilkimos dėl įvairių tikslų. Kartais iš tradicijos ir dėl drausmės – karininkai, policininkai, apsaugininkai. Moksleiviai visame pasaulyje dėvi uniformas, kurių stilių diktuoja pati mokymosi įstaiga.
Pavyzdžiui, Didžiojoje Britanijoje beveik visi 11-16 metų mokiniai dėvi uniformas: berniukai – oficialius švarkelius, kaklaraištį ir kelnes, mergaitės – palaidines, kaklaraištį ir sijonėlį arba kelnes. Ant švarkelio atlapo ar krūtinės kišenėlės visada puikuojasi mokyklos ženklas arba emblema. Tam tikrų profesijų darbuotojai (bankininkai, paštininkai, stiuardai, padavėjai) ir darbininkai nuolat dėvi uniformas. Viena, jie atstovauja savo kompanijai ir taip reklamuoja ją, kita – reikia dėvėti uniformą dėl griežtos darbo tvarkos. Įdomu tai, kad pirmoji darbo uniforma, užregistruota Amerikos patentų ir prekės ženklų biure, buvo kompanijos „Playboy“. Ir tai buvo „Playboy“ kiškučio kostiumas!
Aišku, kartais uniforma – tai tiesiog sutartinis terminas, kuris, kaip ir minėtu atveju, apibūdina tiesiog drabužių komplektą, skirtą darbui, pramogai ar sportui.


Įdomu tai, kad pirmoji darbo uniforma, užregistruota Amerikos patentų ir prekės ženklų biure, buvo kompanijos „Playboy“. Ir tai buvo „Playboy“ kiškučio kostiumas!
Beveik visos sportininkų profesionalų komandos turi savo uniformas, kurios reprezentuoja sportininkų šalį, atspindi sporto šaką ir ambicijas. O pavyzdžiui, skautai, kurių uniformai jau 100 metų, mano, kad nežiūrint šalies ar rasės, skautų uniforma suvienija visus brolius skautus ir seseris skautes, kelia atsakomybės ir bendrumo jausmą. Ir žinoma, kaliniai turi savo žymiąją dryžuotąją uniformą, kuri yra visiškai nestilinga.
Griežti reikalavimai
Dar įdomu, kad standartinė japonių vidurinės mokyklos uniforma – plisuotas jūros spalvos mini sijonas ir balta jūreiviško tipo palaidinė – turi būti griežtai dėvimi kasdien.

Tačiau jūs tikriausiai girdėjot, kaip japonės merginos protestuoja prieš griežtai reglamentuotą uniformą ir akimirksniu sukuria savo stilių. Tas aprangos stilius dažniausiai „naudojamas“ savaitgalį, bet kartais įsiveržia ir į paprastą kasdienybę bei paplinta visoje Japonijoje. Taip Japonijoje prieš keletą metų labai išpopuliarėjo vienas japonių mergaičių stiliukas, vadinamas “kogaru” (“ko” – japoniškai yra „mažytė“, “garu” – nuo angliško „girl”, tad išeina „mažytė mergaičiukė”). “Kogaru” stiliaus merginos nori atrodyti jaunos. Kuo jaunesnės, tuo geriau. Jos dėvi mokyklines uniformas mieste, pasimatymuose, vakarėliuose. Ir maunasi uniformas ne tada, kai nori pagerbti griežtą statutą, bet paprasčiausiai geisdamos pažaisti. Vilki jas nestandartiškai, žaismingai mūvi kojines iki kelių ir darosi „išprotėjusias“ šukuosenas iš aukso ar sidabro spalva dažytų plaukų. Dažniausiai būna apsiavusios batus su nežmoniško 20 cm aukščio platformomis. Bendrą vaizdą harmoningai papildo ledinukas ant pagaliuko, suspaustas rožinių lūpyčių.
Ir tu mokykloje dėvi uniformą? Jeigu taip, žinok, kad šį sezoną uniforminis stiliukas karaliauja ir tu esi tarp stilingiausių merginų. Tačiau jeigu vis tiek esi nepatenkinta griežtoku uniforminiu stiliumi, įliek į savo uniformą lašelį džiazo! Suteik uniformai truputį savo individualumo, nešiok ją taip, kaip tik tu gali. Štai jaunosios amerikietės, kad išsiskirtų iš minios moksleivių, prie uniformos derina daug apyrankių, kitokio stiliaus diržus, galvos juostas, originalius laikrodžius, pilkas arba baltas timpes, berankoves trikotažines „maikutes“ po oficialiais marškinėliais sluoksniuotam įspūdžiui. Kai kurios amerikietės net neskuba nuplėšti kainų etikečių, nes stilingo dizaino drabužių etiketės, anot jų, suteikia šarmo nešiojamam drabužiui (na, bent jau iki pirmo skalbimo). Gal tau tiks kariška kepurėlė, o gal baltos pirštinaitės, gal vienas kitas ordinas, kaklaraištis su išsiuvinėtu tavo slaptojo simpatijos vardu, auksinės masyvios sagos rankogaliuose, ar „generolo“ antpečiai, kuriuos gali tikrai pasisiūti pati.