Diržas – sagtimi susegama juosta. Odinė, tekstilinė, sintetinė, guminė. Dažniausiai juosiama ant liemens. Elementaru ir paprasta. Tačiau tik iš pirmo žvilgsnio.

Istorija

sena. Jie pradėti nešioti Bronzos amžiuje. Tai, beje, buvo tik vyrams reikalinga drabužio detalė. Maždaug iki ankstyvųjų Viduramžių, kai diržais susidomėjo ponios ir panelės, kurios naudojo juos kaip dekorą. Istoriškai diržas buvo suvokiamas kaip vaikų arba tarnų baudimo priemonė, o ne dekoratyvus aksesuaras. Diržas buvo beveik visada siejamas su kariuomene, ypač karininkais, kurie diržais taip susiverždavo savo uniformą, kad išryškėtų pečių plotis ir išsipūstų krūtinė.

Dabartis

Keista, bet šiandien diržo vaidmuo nepasikeitė! Vaikinai juos segasi dėl būtinybės prilaikyti kelnes, o merginos, kad pasipuoštų. Aišku, juos galima pakeisti juostomis, skarelėmis, petnešomis, bet konstatuojame, kad diržai – vieni gražiausių aksesuarų, kurie stipriai formuoja figūros siluetą.

Žavėtis mados tendencijomis – nemadinga. Bet nieko negali padaryti: jos buvo, yra ir bus. Pavyzdžiui, pagal 1915 metų madą mergina nešiojo palaidinės ir sijono komplektą, bet būtinai susijuosusi diržu. O XX a. pradžioje buvę madingi diržai su didžiulėmis meniškomis sagtimis dabar karštligiškai medžiojami vintage (stilingų senienų) kolekcionierių.

Žavėtis mados tendencijomis – nemadinga. Bet nieko negali padaryti: jos buvo, yra ir bus.

Apžiūrėk save veidrodyje neskubėdama, atidžiai, iš visų pusių. Ir tada nuspręsk, koks tavo liemuo ir koks diržas tau tinka. Jei esi stambesnė ir neaukšta, nesirink plačių ir kontrastuojančių su drabužiais spalvų diržų. Jie optiškai padalins tavo figūrą per pusę ir tu dar labiau sumažėsi. Tau labiau tiks tos pačios spalvos diržai kaip drabužiai. Jei esi liekna ir aukštoka, tau tinka 2022 metų pavasario tendencijos. Šį pavasarį siūlomi ypač keisti diržai.

Tamprūs, elastingi, puošti ryškiomis sagėmis ar kitomis detalėmis. Savo tradicinį diržą gali dekoruoti pati ir jis taps kitoks. Jis “gyvens” kaip atskiras elementas. Gražu, kai diržo ryškaus akcento spalva sutampa su plaukų ar batraiščių spalva.