Dar nėra sniego? Reikia pasiruošti ir jau dabar susieškoti snieglentę. Galų gale, jei nebus sniego pas mus, bus pas kokius šiauriečius kaimynus… Skristi nuo kalno su snieglente – tikras smagumas! Tai žavių patrakėlių sportas!

Trumpa snieglenčių istorija.

Viskas prasidėjo JAV, juk ten buvo populiaru skrosti bangas banglentėmis, ten atsirado riedlentės ir pan. Pirmieji snieglentininkai, kurie dar nevadino savęs taip, smaginosi važinėdami nuo kalnų ant paprastų padėklų. Manoma, kad amerikietis Burchett‘as pagamino pirmąją snieglentę iš faneros, o apkaustus iš odinių diržų. 1963 metais mokinys ir riedlentininkas Tomas Simsas sugalvojo pats pasigaminti įrenginį, kuris slystų ant sniego. Po 15 metų jis tą darė jau oficialiai. Dabar jo snieglenčių kompanija – viena didžiausių JAV.

Tačiau prieš tikrąją snieglentę dar buvo snurferis (junginys iš angl. snow „sniegas“ + surfer „banglentininkas“). Snurferis – tai lenta, valdoma virve, kuri pritvirtinta prie lentos priekio.
7 dešimtmečio pabaigoje buvo organizuojamos snurferių varžybos, kur sportininkai rungėsi, kas geresnį triuką parodys. Vienas iš snurferiu eksperimentavo su lenta ir sukūrė tikrą snieglentę, ją išpopuliarino ir padarė dabartinio jaunimo stilingumo išraiška. Tai amerikietis Jake Burton. Jis daugiausia padarė, kad snieglentė taptų panaši į dabartinę. 9 dešimtmetis – snieglenčių sporto pripažinimo laikas.