Dabar visoje Europoje vaikinai pametę galvas dėl skrybėlių. Tokio ažiotažo nebuvo jau daugelį metų, praktiškai nuo praėjusio amžiaus penkiasdešimtųjų.

Skrybėlė – ryškus aksesuaras, iškart pakeičiantis žmogų, suteikiantis jam ypatingo stilingumo. Todėl rinktis ją reikia ilgai ir atsakingai. O išsirinkus, teisingai nešioti. Plius, visam tam reikia drąsos. Kartais tiesiog patogiau susilieti su minia: tada niekas nekreipia dėmesio, nespokso ir nebado pirštais. Deja, tokia ta mūsų kaimietiška kultūra… Na…. o tu nebijok!

Skrybėlių yra devynios galybės: minkštos fetrinės, fetrinės su įspaustu viršumi, skrybėlės su apskritu plokščiu dugnu ir užlenktais kraštais, kurias anglakalbiai vadina “pyragu su kiauliena” (angl. pork-pie) ir katiliukai. Ilgai matuokis ir išsirink sau pačią tinkamiausią.

Kaip tą skrybėlę nešioti?

– klausi. Štai keli patarimai vaikinams. Tarkime, turi skrybėlę (žiemą – fetrinę, iš veltinio, o vasarą gali būti šiaudinė) su vidutinio dydžio bryliais. Ar tinka tokia prie kostiumo? Taip, tik tuomet skrybėlę truputėlį nusmauk ant šono. O prie džinsų, dryžuotų trikotažinių marškinėlių ir odinės striukės skrybėlė turi būti atsmaukta šiek tiek ant pakaušio. Taip atrodysi meniškai, labiau atsipalaidavęs.