Aliejai plaukams – kaip išsirinkti?

paukų priežiūra aliejai plaukams klipshop.ltRenkantis aliejų plaukams, pasirinkimas išties kartais gali būti gluminantis. Natūralūs aliejai turi begalę naudingų savybių ir yra puiki priemonė kasdienei plaukų priežiūrai. Tačiau sprendžiant, kokie aliejai suteiks geriausią rezultatą, reikėtų apsvarstyti keletą dalykų. Reikia žinoti tiek savo plaukų ar galvos odos tipą, įvertinti turimas alergijas bei plaukų priežiūros priemonėms skiriamą biudžetą. Būtent dėl šios priežasties aliejai neturėtų būti perkami skubotai – reikia žinoti, ką pirkti ir naudoti. Taigi, kaip išsirinkti aliejų skirtingų tipų plaukams?

Jei jūsų plaukai natūraliai yra sausi, tokiu atveju reikia rinktis tokius aliejus, kuriuos plaukas lengvai sugers. Taip padedama atstatyti drėgmės balansą ir apsaugoti nuo drėgmės praradimo. Tokiu atveju reikėtų vengti tokių aliejų, kurie tiesiog padengia plauko paviršių, mat tokie aliejai dažniausiai tiesiog riebina plaukus, bet jų nedrėkina. Plaukus drėkinantys aliejai įprastai būna alyvuogių, avokadų ar kokosų aliejus plaukams. Jei plaukai yra natūraliai linkę riebaluotis, tačiau plaukų galiukai reikalauja papildomos priežiūros, tokiu atveju reikėtų rinktis natūralų ir lengvą aliejų, kaip, pavyzdžiui, jojobos aliejus plaukams. Tokį aliejų reikėtų naudoti nedideliais kiekiais ir jį tepti ne ant visų plaukų ir galvos odos, bet tiesiogiai ant sausėjančių plaukų galiukų.

Ne visuomet nutinka taip, kad plaukų polinkis riebaluotis atitinka ir galvos odos polinkį. Taip pat dažnos ir skirtingos kombinacijos, pavyzdžiui, sausi plaukai ir linkusi riebaluotis galvos oda. Dėl šios priežasties prieš renkantis plaukų priežiūros priemones derėtų įvertinti ne tik plaukų, bet ir skalpo odos būklę. Jei oda yra linkusi sausėti ir pleiskanotis, dažniausiai būna griebiamasi paties riebiausio ir sunkiausio aliejaus. Tačiau taip elgtis nederėtų. Sausa galvos oda ir pleiskanos rodo, kad oda yra nesubalansuota. Tai gali rodyti, kad odai reikalingi drėkinantys aliejai arba specialus gydymas. Natūralūs aliejai plaukams atitinka abu šiuos kriterijus. Kokosų aliejus puikiai gydo galvos odą dėka savo antibakterinių bei drėkinamųjų savybių. Tačiau kai kuriais atvejais gali pasitarnauti ir pipirmėtės ar rozmarino eteriniai aliejai.

Renkantis aliejų plaukams (kaip ir kitas kūno ar plaukų priežiūros priemones), derėtų prisiminti ir įvairias alergijas. Dažnai žmonės būna alergiški riešutams, o būtent vieni geriausių aliejų yra gaminami iš riešutų. Jei nesate įsitikinę, kaip į tam tikrą aliejų sureaguos jūsų oda, reikėtų jį išbandyti ant nedidelio odos ploto. Jei aliejai plaukams turi alergizuojančių ingredientų, oda sureaguos – gali pasirodyti tinimas, degimas ar niežėjimas, o taip pat gali pakisti odos spalva. Pasirodžius tokiems simptomams derėtų vengti tos rūšies aliejaus.

Renkantis aliejų plaukams derėtų atminti, jog į kokybišką priemonę neabejotinai teks investuoti. Plaukų priežiūros priemonės, kurių galima rasti kiekvieno prekybos centro lentynose, nebus tokios efektyvios kaip išties profesionalios priemonės. Būtent dėl to reikėtų nuspręsti, kokio efekto tikimasi ir pagal tai rinktis kokybišką produkciją. Juk aliejai turi padėti plaukams, o ne jiems kenkti!

 

Parašykite komentarą