Drabužių istorija: kodėl ir kaip keitėsi mados?

Drabužiai ne tik mūsų kasdienybė ar aukštosios mados savaitės. Tai visa šalies ir vietos kultūra, jos istorija. Madoje atsispindi didžiausi kataklizmai ir gyvenimo būdo pasikeitimas. Tad kaip kito Europiečių apsirengimo įpročiai ir mados?

Marškinėliai

Jeigu nekalbėsime apie graikų tunikas ir viduramžių ilgas sutanas, pamatysime, kad XX amžiuje drabužių industrija turėjo net kelis perversmus. Drabuziai čia gimdavo, čia mirdavo. Taip XX – ame amžiuje neatsiejamu karo įvaizdžiu tapo balti marškinėliai. Iki tol tik po rūbais dėvėti marškinėliai tapo populiariausi drabuziai vyrams. Po II–o pasaulinio karo balti marškinėliai pradėti nešioti su džinsais.

Džinsai

XIX – o amžiaus viduryje atsiradę džinsai užkariavo visos planetos moterų ir vyrų spintas ir pasiliko ten, rodos, amžiams. Šie drabuziai moterims ir vyrams iki šiol liko pradinio modelio ir spalvų. Tiesa pirmą šimtą metų juos nešiojo tik darbininkai ir tik vėliau Amerikos jaunimo perrimti drabuziai tapo kovos prieš turtingųjų luomą simboliu.

Kostiumai

Nauji drabuziai gimsta dėl pasikeitusio gyvenimo būdo. Tarkim, kostiumai iki automobilio atsiradimo buvo panašūs į moteriškas sukneles, t.y. būtinai trijų dalių ir švarkas iki kelių. Automobilis pakoregavo vyrško kostiumo versiją, kuri šiemet švenčia savo 117 – ų metų gimtadienį.

Laikrodžiai

Drabuziai yra vienas dalykas, o aksesuarai – kitas. Ir štai praėjusio amžiaus pirmame dešimtmetyje buvo pagamintas pirmas rankinis laikrodis, kuris aštuntajame dešimtmetyje jau puikavosi beveik ant visų vyrų riešų.

Verta pripažinti, kad keičiasi ne tik drabuziai, tačiau ir jų pirkimo tradicijos. Anksčiau tekdavo kulniuoti pas siuvėją, dar vėliau į parduotuvę, o dabar kelių mygtukų paspaudimų užsisakomi drabuziai internetu is uzsienio. Suprantama kodėl, juk drabužiai internetu pigiau. Čia nuolat rašomi skelbimai apie drabuziai internetu ispardavimas.
Kita vertus, ne kiekviena elektroninė parduotuvė pateisina lūkesčius. Aš įsimylėjau pinke. Čia didelis asortimentas ir pigus drabuziai internetu.

Kalbant apie pirkimo įpročius verta paminėti, kad tausojame aplinką. Todėl internetinė erdvė suteikia dar vieną erdvę ir progą įsigyti deveti drabuziai internetu.

Parašykite komentarą