Natūrali kosmetika: kaip atpažinti? (III dalis)

natūrali kosmetikaSveikesni, ekologiški produktai – tai savotiška masinė banga, apėmusi ne vieną šių dienų žmogų. Deja, ne visi jie supranta, kad taip dažnai reklamuojamos ir afišuojamos natūralios prekės, tokios nėra. Ne išimtis ir natūrali kosmetika, kurią moterys graibstyte graibsto. Bet ar visi, taip pamėgti ir graibstomi gaminiai, tikrai 100 % natūralūs? Yra būdų, padedančių atskirti ekologiškas prekes nuo gamintojų apgaulės. Keletą jų aptarėme pirmose dalyse, kalbant apie sertifikatus, sąvokų vartojimą ir rinkodaros triukus. Dabar metas paminėti ir labai aiškias, greitai pastebimas savybes, kurios leis natūralią kosmetiką atskirti jau iš pirmo žvilgsnio.

Kaina

Kad kosmetika būtų sertifikuota, išgauti organinę ir ekologišką žaliavą tikrai nėra lengva. Tam reikalingi ilgi ir kruopščios priežiūros reikalaujantys žemdirbystės procesai, tinkamas medžiagų apdorojimas, pervežimas, ir, žinoma, gamyba. Kadangi visa tai reikalauja nemažai kaštų, o išlaikyti ekologiškus ūkius kur kas sudėtingiau, suprantama, jog natūrali kosmetika kainuoja daugiau. Tad jei pamatėte kremą, šampūną ar bet kokią kitą grožio ir higienos prekę, kuri rėkte rėkia apie savo organiškumą, o kainuoja vos keletą eurų – ji tikrai nebus ekologiška. Kad ir kaip norėtųsi, kad sveiki produktai kaina prilygtų įprastiems ir būtų prieinami kiekvienam – kol kas tai tiesiog neįmanoma. Todėl natūrali kosmetika visada bus brangesnė ir pasižymės mažesne talpa.

Sudėtis

Gali būti, kad natūrali kosmetika ir yra pagaminta iš nekenksmingų medžiagų, bet tai ne visada reiškia, kad ji tikrai efektyvi. Jei etiketėje nurodyta, kad gaminys yra su alijošiumi, o perskaičius ingredientus, jis randamas kone pabaigoje – galima iš tolo užuosti apgaulę. Tad labai svarbu atkreipti dėmesį, ar pirmose sudedamųjų dalių pozicijose yra tos gerosios ir veikliosios medžiagos, – mat, produktų etiketėse sudedamosios dalys surašomos jų koncentracijos mažėjimo tvarka.

Galiojimo laikas

Dar viena savybė, kuria pasižymi tikroji natūrali kosmetika – galiojimo laikas. Kadangi ekologiškos medžiagos genda kur kas greičiau, paprastai tokie produktai gali būti naudojami apie 6 mėn. nuo atidarymo ir apie 1–2 metus uždaryti. Tad jei pastebėjote, kad ant esą ekologiškos kosmetikos parašytas galiojimo laikas nė kiek neatsilieka nuo įprastos – tai reiškia, jog joje yra pavojingų medžiagų, kurios ir leidžia gaminiui galioti kur kas ilgiau.

Parašykite komentarą