Naujos mados tendencijos – peteliškės

Peteliškės – unikali aprangos detalė, kuri pamažu užima vis daugiau ne tik moterų, tačiau ir vyrų, bei vaikų spintos lentynėlių. Jų dėka pati kasdieniškiausia apranga sukuria puošnumo, truputy nevulgaraus seksualumo, žaismingumo, o vaikams paklusnumo įspūdį.

Kaprizingas daiktas

Peteliskes –pirmą kartą XX a. pradžioje, operoje, pasirodęs išradimas. Jomis buvo papuošti visi muzikantai garsiąjame „Madame Butterfly“ pasirodyme. Iš čia atkeliavo ir peteliske angliskai pavadinimas (angl. Butterfly). Tiesa lietuviškas pavadinimas žemiškesnis, reiškiantis peteliske vabzdys.

Kad ir kaip bebūtų, tai aksesuaras, kuris nedemonstruoja jokių jį nešiojančio įsipareigojimų politiniams arba kultūriniams judėjimams. Moterims, peteliskes vaikams ir peteliskes vyrams yra tik ja besipuošiančio žmogaus pomėgio reikalas. Vis dėlto, gaudami specialius pakvietimus turėtumėte žinoti užslėptus šios aprangos dėvėjimo kodus.

Taisyklės

Kiekvieną dieną keliaudmai į darbą galite derinti spalvotą peteliškę praktiškai prie visų vienos spalvos marškinių. Tačiau jeigu kulniuojate į oficialų priėmimą turėtumėte įsitikinti, kad Jūsų apranga atitinka kvietime nurodytą kodą:

  • „Black Tie“ – tradicinis smokingas (balti marškiniai ir juodos peteliskes).
  • „White Tie“ – baltos peteliskes ir marškiniai bei liemenė gilia „V“ formos iškirpte.

Nesvarbu kur pirksite šį aksesuarą (peteliskes vilniuje ar peteliskes kaune, ar kitur) įsigykite tik kokybiškos medžiagos pirkinį. Geriausiai Jums tiks šilkinė medžiaga. Tokios peteliskes kaina nesikandžioja, o ją nešiosite ilgai ir atrodysite solidžiai. Kita vertus, šilkinės peteliskes yra tikras iššūkis žmonėms, kurie neturėjo laiko išmokti surišti teisingo mazgo. Tokiu atveju paprašykite patyrusio pardavėjo pagalbos, nes būtent mazgas yra vienas svarbiausių aksesuaro akcentų. Dėl neteisingai surišto mazgo net pati brangiausia „varlytė” atrodys kaip eilinė virvutė.  Net keista kiek žinome, apie tokį dalyką, kaip peteliskes peilis, o kiek daug pastangų prireikia išmokti surišti stilingą mazgą, tačiau nesinorėtų, kad tokis mažmožis sugadintų nuotaiką.

Tarp kita ko:

  • Rinkitės kelias peteliškes. Vieną spalvotą, kitą viespalvę. Jas galėsite keisti ir derinti prie aprangos.
  • Greičiausiai jeigu turite vieną peteliškę – ji yra juoda. Tai praktiškas, tačiau kiek nuobodus pasirinkimas. Pagyvinti tradicinį kostiumą galite tamsiai mėlynos spalvos peteliške.

Parašykite komentarą